Pénztáros: Karrier és képesítések

miután a számviteli ágnak tekintették, a pénztáros pozíciók most saját szakterületükön vannak, és saját egyedi karrierjük van. A kincstárnokok a végső feldolgozók: a lehető legtöbb jó információt be kell építeniük, és tájékozott döntéseket kell hozniuk, amelyek befolyásolják a cég alsó sorát.

készségek és képesítések

a pénztárosok nem csak könyvelők; pénzügyi döntéshozók, akik nagy felelősséget vállalnak. Szükségük van egy szem a kisebb részleteket a látás, hogy kezeljék a nagy kép problémák. Egyszerre felügyelők és tanácsadók, és különösen akkor, ha komoly befektetési tőke van, néha pénzügyi tervezőként járnak el az egész vállalat számára.

a pénztárosoknak számos különböző kompetenciát kell bemutatniuk, mint például a befektetési menedzsment, a szervezeti vezetés és a műszaki számviteli ismeretek. Ez egy egyedülálló szerep, de olyan, amely nélkül a modern közép-és nagyvállalatok egyszerűen nem tudnak nélkülözni.

felelősségek és munkaköri leírás

általában a Társaság pénztárosa kezeli a befektetéseket és a befektetésekkel kapcsolatos kockázatokat. Néhányan részt vesznek minden rövid és hosszú távú üzleti tervezésben, beleértve a fúziókat és felvásárlásokat (M&A).

a pénztáros döntő fontosságú, bár néha kihívást jelentő pozíció egy vállalatnál. A vállalati pénztárosok felelősek a kockázatok azonosításáért és kezeléséért, valamint a politikák kidolgozásáért, de koordinálniuk kell a könyvelőket és más szakembereket is, hogy kövessék ezeket a politikákat és enyhítsék ezeket a kockázatokat.

történelmileg technikai és elemző szerepet tölt be, a modern pénztáros egyre inkább stratégiai a döntéshozatalban. Míg a korábbi kincstárnokok egyszerűen megtartották az ujját a legfontosabb pénzügyi mutatók pulzusán, a mai kincstárnokoknak meg kell érteniük a makroökonómiát, az üzleti módszereket és a kockázatkerülést.

egy nagyobb vállalatnál a pénztáros szorosan együttműködik a pénzügyi igazgatóval (CFO) és más kulcsfontosságú elemzőkkel. Konzultálhatnak ügyvédekkel vagy megfelelőségi tisztviselőkkel. Szükség lehet arra, hogy a pénztáros tájékoztassa a vezetés különböző szintjeit az új politikákról. Ez magában foglalja az interperszonális készségek fejlesztését és a junior és senior munkatársakkal való együttműködést.

Standard karrier

a kincstár irányításának útja alapképzéssel kezdődik. Még a legtöbb belépő szintű pénztáros pozíciók igényelnek főiskolai diplomát, és ez a legjobb, hogy jelentős olyan területen, mint a számviteli, közgazdasági, pénzügyi vagy üzleti adminisztráció. Egyes főiskolák és egyetemek részt vesznek a vállalati Treasury Management (CTM) programban.

innen a legjobb, ha munkatapasztalatot szerez a pénzügyi szektorban. A CTM háttérrel rendelkezők automatikusan beiratkoznak a pénzügyi szakemberek Szövetségébe, ami különleges lehetőségekkel jár. Mások állami vagy magánszektorban dolgozhatnak könyvelésben, elemzésben vagy befektetési fókuszú területeken.

egyesek szakmai tanúsítást folytathatnak, beleértve a certified treasury professional (CTP) és a chartered financial analyst (CFA) tanúsítványokat. Ezekre ritkán van szükség egy pozícióhoz, de jól néznek ki egy önéletrajzban. A pénztárosok sokféle háttérrel rendelkeznek,és egy könnyen felismerhető tanúsítás, mint például a CTP, segíthet az atipikus indítási pontokon.

a Bureau of Labor Statistics (BLS) úgy véli, hogy a jövőbeni előmeneteli lehetőségek a pénzügyi és számviteli szakmák a legjobbak az egyének posztgraduális fok, különösen a mester in business administration (MBA) fok.

a pénztárosoknak a technikai szakértelem és a vezetői készségek keverékére van szükségük. A legtöbben valamilyen vezetői minőségben dolgoznak, mielőtt magasabb pénztáros pozíciókat érnének el, még akkor is, ha egyszerűen vezető könyvelőként vagy csapatvezetőként dolgoznak.

a zsákutca elkerülése

sok kincstárnok reméli, hogy diplomát szerez az Ügyvezető személyzetnek (és az Ügyvezető kompenzációnak), különösen pénzügyi igazgatóként vagy CFOs-ként. Sajnos, sok karrier pénzügyi szakértők találják magukat réselt kincstári pozíciók miatt néhány vélt hiánya a társadalmi vagy vezetői képesség. Ha a vállalat nem érzi magát kényelmesen az ügyfelek vagy a részvényesek előtt, akkor a pénztáros alacsony mennyezetre ragadhat.

az ügyvezető igazgatók és elnökök több funkcionális vezetői tapasztalatot szeretnének látni, mivel a felső szintű pénzügyi pozícióknak sok különböző csapatot kell felügyelniük számos osztályon. Az ambiciózus kincstárnokok jobban tennék, ha ugyanúgy a puha készségekre (beleértve a kommunikációt és a vezetést) összpontosítanának, mint a technikai képességeikre.

Write a Comment

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.