mit csinál egy rendszergazda? Karrier útmutató

a rendszergazdák—más néven rendszergazdák—olyan informatikai szakemberek, akik biztosítják, hogy a szervezet számítógépes rendszerei működjenek és megfeleljenek a szervezet igényeinek. A rendszergazdák támogatják, elhárítják és karbantartják a számítógépes szervereket és hálózatokat.

mi a Rendszeradminisztráció? Feladatok és felelősségek

a rendszergazda munkaköri leírása a következőket tartalmazhatja:

  • Windows, Linux vagy Mac rendszerek kezelése

  • alkalmazásszoftver és számítógépes hardver frissítése, telepítése és konfigurálása

  • hibaelhárítás és technikai támogatás nyújtása az alkalmazottak számára

  • rendszerengedélyek és felhasználói fiókok létrehozása és kezelése

  • rendszeres biztonsági tesztek és biztonsági ellenőrzés elvégzése

  • Hálózatok és hálózati fájlrendszerek karbantartása

Rendszeradminisztráció vs. Hálózati adminisztráció

egyes szervezetek felváltva használhatják a rendszergazdát és a hálózati rendszergazdát, és sok átfedés van a felelősségek között. De technikailag van különbség. A Rendszeradminisztráció a szerverekre és a számítógépes rendszerekre összpontosít, míg a hálózati rendszergazdák pontosabban a hálózattal kapcsolatos feladatokkal és berendezésekkel dolgoznak, mint például az útválasztás, az IP-címek beállítása és a helyi hálózatok (LAN) karbantartása.

ha kisebb szervezetben dolgozik, akkor ezek a felelősségek egy szerepkörbe rendezhetők, míg a nagyobb szervezetek hajlamosak megkülönböztetni őket. Mivel a rendszerek és hálózatok gyakran összefonódnak, nem ritka, hogy olyan munkaköri leírásokat látnak, amelyek mindkettő ismeretét igénylik.

helyőrző

rendszergazda fizetés és álláslehetőségek

a rendszergazda átlagos alapfizetése az Egyesült Államokban 2020-ban 84 810 dollár volt, az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint . A fizetések a tapasztalatoktól és a megélhetési költségektől függően változhatnak.

a számítógépes rendszergazdák foglalkoztatása várhatóan 5 százalékkal növekszik 2020-tól 2030-ig, valamivel lassabban, mint az összes foglalkozás átlaga.

hogyan lehet rendszergazda

a rendszergazdává válás bizonyos speciális készségek elsajátítását vonja maga után. A tanúsítás megszerzése a szükséges tapasztalatokat hozhatja, és javíthatja önéletrajzát.

rendszergazdaként szükséges készségek

rendszergazdaként olyan alapvető készségeket kell kifejlesztenie, amelyek lehetővé teszik, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a szervezet számítógépes rendszerei zökkenőmentesen működnek. Itt vannak a legfontosabb készségek, amelyeket az önéletrajzában szeretne:

  • az operációs rendszerek alapos ismerete: legyen az Windows, Linux vagy Mac, a bérleti vezetők általában kompetenciát keresnek a vállalatukban használt operációs rendszer adminisztrációjában. A Windows és a Linux operációs rendszerek széles körben elterjedtek, és jó rendszerek kezdeni, bár jó ötlet, hogy ellenőrizze, hogy az iparág előnyben részesíti-e a többieket.

  • hardver ismerete: a működő fizikai eszközök—például szerverek vagy nyomtatók—a rendszergazda munkájának fontos részét képezik.

  • Cloud computing készségek: ismerete felhő alkalmazások, mint Office365, Google Cloud Platform, és AWS adhat egy lökést a felvételi folyamat.

  • hálózatok ismerete: A helyi hálózatok (LAN) és a nagy kiterjedésű hálózatok (WAN) beállítása és karbantartása a hálózati biztonsági funkciók, például a tűzfalak beállítása mellett gyakran elvárható a rendszergazdáktól. Ez gyakran előfordulhat kisebb vállalatoknál, ahol az informatikai szakemberek várhatóan sok kalapot viselnek.

  • kommunikációs és interperszonális készségek: a csapatmunka mellett a rendszergazdáktól gyakran elvárják, hogy segítsenek más alkalmazottaknak, akik nem rendelkeznek azonos technikai ismeretekkel, help desk Támogatással vagy más eszközökkel. A jól kommunikáló képesség kulcsfontosságú része lesz a rendszergazda sikeres napi feladatainak.

Tanúsítványok rendszergazdák számára

számos tanúsítvánnyal rendelkezhet, hogy rendszergazdai tapasztalatokat szerezzen.

Windows Server Administration Fundamentals

a Windows szerverek ismerete valószínűleg jelentős eszköz rendszergazdaként. A Windows Server Administration Fundamentals tanúsítás minősíti a Windows szerverek, a hálózatépítés, az Active Directory, a fiókkezelés és a rendszer-helyreállítási eszközök terén szerzett szakértelmét.

Google IT Support Professional Certificate

a Google IT Support Professional Certificate felkészíti Önt a gyakori rendszergazdai feladatok, például az ügyfélszolgálat és a hibaelhárítás kezelésére. Azt is bemutatja, hogy a gyakran használt rendszerek, mint a Linux és a Domain Name Systems, és felkészíti Önt a CompTIA A+ vizsga. Bár nem tanúsítás, a tanfolyam végén iparágilag elismert szakmai bizonyítványt szerez. Nem igényel korábbi tapasztalatot.

Red Hat rendszergazdai tanúsítás

a Red Hat rendszergazdai tanúsítás megszerzése megadja a Linux operációs rendszerekkel kapcsolatos szükséges tapasztalatokat ahhoz, hogy belépő szintű munkát végezzen a rendszeradminisztrációban.

CompTIA Server+ vagy a+

a CompTIA számos olyan tanúsítványt kínál, amelyek felkészítik Önt a belépő szintű pozíciókra. Különösen a Server + vagy A + tanúsítványok hagyják el a szükséges készségeket és tapasztalatokat az öv alatt, hogy elkezdhessék pályázni a belépő szintű informatikai munkákra. Míg a Server+ tanúsítvánnyal rendelkező szerverek körül speciális ismereteket szerezhet, az A+ tanúsítás szélesebb körű készségeket fed le, amelyek más szempontjaira is alkalmazhatók.

felkészülés a sysadmin interjúra

bármely interjúra való felkészülés azt jelenti, hogy előre meg kell várni néhány kérdést, és tudni kell, hogyan kell válaszolni rájuk. Íme néhány alapvető kérdés, amely felmerülhet, amikor interjút készít egy rendszergazdai szerepkörért.

  • ismertesse a hardverrel kapcsolatos tapasztalatait.

  • hogyan kezelnél egy vírust?

  • Honnan tudja, mikor kell frissíteni egy szervert?

  • meséljen nekünk egy olyan időszakról, amikor nem tudott megoldani egy problémát. Mit csináltál?

  • milyen tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek jó rendszergazdává teszik Önt?

interjú az informatikai munkákhoz

mivel az informatikai munkák rendkívül technikai jellegűek, az interjúkészítők valószínűleg több technikai kérdést is feltesznek Önnek a személyes viselkedési kérdések mellett. Készülj fel mindkettőre. Frissítse informatikai készségeit úgy, hogy mentálisan végigsétál számos olyan feladaton, amelyet tud, hogyan kell végrehajtani, és gyakorolja azokat hangosan.

érdemes elgondolkodni néhány történeten, amikor valami jól ment neked, és amikor a dolgok nem mentek olyan jól—és mit tettél abban a helyzetben, hogy jobb legyen. A konkrét példák készen állhatnak arra, hogy mentálisan felkészültnek érezzék magukat, és magabiztosabbnak tűnjenek a munkáltatók számára.

helyőrző

első lépések rendszergazdaként

mivel a számítógépek jelentősége a gazdaság szinte minden ágazatában növekszik, a rendszergazdák létfontosságú szerepet játszanak a számítógépes rendszerek zökkenőmentes és biztonságos működésében. A belátható jövőben valószínűleg az informatikai szektor fontos részét képezik.

az első lépések rendszergazdaként olyan egyszerűek lehetnek, mint egy tanfolyamra való beiratkozás. Nézze meg a Google IT Support Professional Certificate on Coursera, hogy ha ez egy fit—és kap egy hét napos ingyenes próbaverzió.

Gyakran ismételt kérdések (GYIK)

Chevron Right

mi az adminisztrátorok négy típusa?

a rendszeradminisztrációs szerepkörök négy általános kategóriába sorolhatók:

  • a hálózati és számítógépes rendszergazdák teljes számítógépes rendszereket terveznek, telepítenek és kezelnek.
  • az adatbázis-adminisztrátorok adatbázisokat és adatkezelő szoftvereket terveznek és konfigurálnak a vállalat adatainak rendszerezéséhez.
  • a távközlési adminisztrátorok felügyelik a kifejezetten a kommunikációhoz használt számítógépes rendszereket, beleértve a video-vagy hangcsevegési rendszereket is.
  • a Webadminisztrátorok figyelemmel kísérik és karbantartják a webhelyeket, elemzik a forgalmi mintákat, és a felhasználói visszajelzések alapján módosítják azokat.

a Rendszeradminisztráció kódolást igényel?

bár a rendszergazdáktól nem várható el, hogy annyi kódot írjanak, mint egy szoftvermérnök, a szerepkör némi kis szkriptírást igényel. Nem kell szakértőnek lennie, de a PowerShell, a Bash, a JavaScript és az SQL mögött álló fogalmak megértése versenyképesebb jelölt lehet.

lehetek rendszergazda diploma nélkül?

az Egyesült Államokban a rendszergazdák számára a leggyakoribb belépő szintű hitelesítő adatok a főiskolai végzettség, bár egyes munkáltatók képesített jelölteket vesznek fel tanúsítvánnyal vagy társult diplomával. Bár ez lehetséges, hogy egy munkát, mint egy rendszergazda nélkül diplomát, kereső egy olyan témában, mint a számítástechnika, hálózatépítés, vagy lehetne nyitni több lehetőséget.

  • hogyan lehet munkát szerezni számítógépes technikusként: 10 Tippek

  • 9 belépő szintű IT munkahelyek (és mit kell felvenni)

  • 10 számítástechnikai munkák a jövő számára

  • 5 alapvető informatikai tanúsítványok és tanúsítványok: belépő szintű és kezdő

Write a Comment

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.