karrier RAW-ban: jogosultság, különböző álláshelyek RAW-ban, RAW ügynökök és tisztek fizetése

Hogyan csatlakozhatok az indiai raw hírszerző ügynökséghez?

kutatás és elemzés Wing vagy RAW a titkos hírszerző szolgálat India. Azoknak a hősöknek a szárnya, akik elképesztően dolgoznak nemzetbiztonságunk védelmében anélkül, hogy sok elismerést kapnának. Nevezhetjük rejtélyosztálynak, amely közvetlenül a Miniszterelnöki Hivatalnak jelent. Létfontosságú szerepet játszik nemzetünk ellensége tevékenységének nyomon követésében és a biztonságunk megőrzésében. Nemzetünkben sok fiatal hallgató nyers ügynökké válással akarja szolgálni a nemzetet. Ezen a poszton keresztül megvilágítjuk a titkosszolgálat munkáját, és hogyan csatlakozhat a RAW-hoz Indiában.

a nyers munkák kiemelései

az indiai kutatási és elemzési szárny nyers munkák általános kiemeléseit az alábbi táblázat tartalmazza.

osztály neve kutatási és elemzési szárny
közismert nevén nyers
célkitűzés hogy készítsen kémkedés küldetés és biztonságának védelme India
az osztályt Irányító Hatóság PMO
minimális képesítés Érettségi egy neves főiskolán
jelenlegi nyers főnök Samant Goel

különböző bejegyzések a RAW-ban

különböző bejegyzések vannak amit egy jelölt nyersen dolgozhat és a nemzetet szolgálhatja. Néhány bejegyzés leírása a következő.

terepi tisztek

a terepi tisztek vagy a földi tisztek a nyers gerincei. A terepi tisztnek a legnehezebb körülmények között kell dolgoznia. Az ilyen tisztek is szerepelnek a RAW a rendőrségi adminisztráció, hírszerző hivatalok, katonai igazgatásés más osztályok.

elemző

ez egy irodai asztali munka a RAW Indiában. Ugyanakkor ez egy nagyon nehéz munka is, tele óriási felelősséggel. Az elemzők létfontosságú szerepet játszanak abban, hogy bármilyen módon segítsék a terepi tiszteket. Az elemzők segítik a szervezetet a tervezés és a stratégiák kialakításában is.

szakértők

a RAW különféle területek szakembereit is felveszi bármilyen helyzet kezelésére. A RAW nagyszerű lehetőségeket kínál Önnek, ha számítógépes szakértő, ninja számítógépes programozó vagy bármilyen más szakértelemmel rendelkező személy.

a RAW igazgatója

a RAW igazgatója hatalmas felelősséggel tartozik az indiai értékpapírokkal kapcsolatban a vállán. Ezért kell nagyon magasan képzettnek lennie ahhoz, hogy megkapja ezt a bejegyzést. Az igazgatókat többnyire az indiai rendőri szolgálatok (IPS) és az indiai kormányzati részlegek Egyéb 1.osztályú tisztviselői közül választják ki.

a RAW tiszt feladatai

tudnia kell, hogy a RAW ügynököknek vagy a terepi tiszteknek nincs rögzített munkaköri leírása. Ez egy titkos munka, meg kell tennie a rájuk ruházott feladatot. A Raw ügynökök és tisztek néhány fontos feladata a következő.

  • hogy szemmel tartsa az ellenséges tevékenységeket, és tájékoztassa a hatóságokat erről.
  • figyelje meg, mi történik az országban, és jósolja meg, mi jelenthet veszélyt a nemzetbiztonságra.
  • az indiai nemzetbiztonságot fenyegető veszélyek megelőzése és megszüntetése India nélkül és kívül.
  • biztosítsa a prominens indiai vezetők biztonságát Indiában és külföldön.
  • a nyers ügynökök szintén szerepet játszanak az Indiába látogató világvezetők biztonságában.

Hogyan válhat nyers tiszt Indiában?

Indiában sok lelkes jelölt akar nyers ügynök lenni a nemzet szolgálatában. Ez azonban nem olyan egyszerű. Nézze meg a következő pontokat, hogy megértse a RAW teljes toborzási folyamatát.

  • kezdetben a Raw képzett ajánlatokat vett fel a Hírszerző Iroda (Ib) külső szárnyától. Az indiai fegyveres erők, a rendőrség és az indiai Bevételi Szolgálat tisztjeinek toborzására is használják.
  • most a RAW-nak saját szolgálati kádere van (Research and Analysis Service), elnyeli a tehetségeket más a csoport Közszolgálataiban, a központi személyzeti rendszer keretében.
  • a Lal Bahadur Shastri nemzeti közigazgatási Akadémia alapítványi tanfolyamán részt vevő 1.osztályú tiszteket a tanfolyam végén a Raw interjút készít. A jelentkezőket ezután pszichológiai tesztek és interjúk alapján beiktatják a RAW-ba.
  • ettől eltekintve a RAW állásait azoknak is felajánlják, akik tisztázzák az UPSC vizsgát.
  • ezen túlmenően, oldalirányú küldöttség is történik a tiszti alakulat a fegyveres erők vagy a csoport közszolgálati tisztviselők

is check – folyamat, hogy csatlakozzon PARA SF indiai hadsereg

Általános alkalmassági kritériumok RAW ügynökök

összeállítottunk néhány általános alkalmassági kritériumok, hogy legyen egy RAW ügynök.

  • a jelöltnek Indiai állampolgárnak kell lennie.
  • a jelöltek nem rendelkezhetnek bűnügyi háttérrel.
  • a pályázók nem lehetnek drogfüggők.
  • a pályázóknak rendelkezniük kell a jó oktatás egy neves egyetem és azt is meg kell érteniük egy idegen nyelvet legalább.
  • a jelentkezőknek készen kell állniuk arra, hogy rövid felmondási idővel az ország bármely részébe utazzanak.
  • a pályázónak valósnak kell lennie, ami valójában ő.
  • azok, akik pályáznak, ne mondják el a barátaiknak és a családjuknak.
  • a RAW-ba bejutni kívánó tiszteknek 20 éves tapasztalattal kell rendelkezniük.

Raw tisztek képzése

a RAW ügynökök és tisztek feladata nagyon magas. Ez az oka annak, hogy szigorú képzésen kell részt venniük. A nyers szerek képzése a következő két részre osztható.

alapképzés – az alapképzés csak 10 napig tart. Ebben az időszakban megismerkednek a kémkedés és a megfigyelés valós világával. Az alapképzésben az aspiránsok alapvető információkat kapnak a tudományos ismeretekről, az űrtechnikáról, az információbiztonságról, a geostratégiai elemzésről, a pénzügyi és gazdasági témákról, valamint az energiabiztonságról.

haladó képzés – Miután az ügynökök elvégezték az alapképzésüket, A Fib-be (Fib) szállítják őket. Ez egy hosszú képzés, amely 1-2 évig tart. A képzés során egy ügynök megismeri a túlélési módszereket, hogy életben maradjon, és küldetéseket hajtson végre hideg területeken, dzsungelekben stb. Azt is megtanítják nekik, hogyan működik a kémkedés valós világa. A kiképzés során bemutatják azokat a módszereket, amelyekkel behatolhatnak egy ellenséges ország védelmébe, és elkerülhetik a lebukást. A nyers tiszteket arra is kiképzik, hogy szembenézzenek az ellenség keresztkérdéseivel, és elrejtsék a titkokat, ha elkapják őket. A csúcstechnológiás Kütyük használatát az ügynököknek is megtanítják, hogy kapcsolatba léphessenek a területen vagy területen már meglévő ügynökökkel.

mennyire nehéz nyers ügynökké válni?

a nyers nem mindenki csésze tea. Különleges tulajdonságokkal kell rendelkeznie ahhoz, hogy csatlakozzon a kutatási és elemzési szárnyhoz. Néhány tulajdonság, amellyel az egyénnek rendelkeznie kell, a következő.

  • a kommunikációs készségeknek fantasztikusnak kell lenniük.
  • a különböző kultúrájú és hátterű jelölteket előnyben részesítjük, hogy könnyen kapcsolatba léphessenek különböző emberekkel.
  • példaértékű önmenedzselési készségekkel és magas Érettségi szinttel kell rendelkeznie. Képesnek kell lennie arra, hogy gyorsan megítélje a helyzetet, és tegyen lépéseket a kockázat elkerülése érdekében.
  • az önmotiváció és a cél elérése iránti buzgalom nyomás alatt és a kedvezőtlen állapot is fontos.
  • a legmagasabb rendű professzionalizmus és személyes integritás szükséges ahhoz, hogy kemény edzésen menjen keresztül és teljesítse a kritikus küldetéseket.

a RAW tisztek életmódja

a raw ügynökök életmódja meglehetősen különbözik a többi kormánytisztviselőtől. Néhány alapvető dolog, amely a nyers ügynököt megkülönbözteti a többitől, a következő.

  • még közeli barátaikkal és családtagjaikkal sem osztják meg valódi identitásukat.
  • sokszor kapcsolatba kell lépniük erkölcsileg korrupt és kapzsi tisztviselőkkel, hogy információkat nyerjenek ki belőlük.
  • a terepi tiszteknek követniük kell a nyomokat, hogy megszerezhessék az információkat. Néha ez különféle veszélyeknek teszi ki őket.
  • azt gondolhatja, hogy a RAW főhadiszálláson az élet biztonságos. Igen, ez igaz. De, a központban dolgozó tiszteknek is óriási felelősségük van. Gyakran hibáztatják őket az intelligencia kudarcaiért. Még akkor is, ha a kollégájukat letartóztatják, törölniük kell az aktáját és ki kell tagadniuk.
  • sokszor még a kormány is elutasítja a titkos ügynököket, ha idegen országban kapják el őket.
  • még akkor sem kapja meg a katonai kitüntetést vagy kitüntetést, ha egy biztonsági ügynök szolgálat közben meghal.
  • a titkos ügynökök a függöny mögött dolgozó honfitársak sok életét mentik meg anélkül, hogy sok elismerést kapnának

nyers ügynökök és tisztek fizetése

a nyilvánosság számára nem sok információ áll rendelkezésre a nyers ügynökök által kapott juttatásokról és fizetésekről. Néhány nem hivatalos internetes forrás szerint a becslések szerint Rs-t kapnak. 80000 / – Rs. 130000 / – havonta.

Gyakran Ismételt Kérdések

1. kérdés: csatlakozhat – e egy lány a RAW-hoz?

válasz: Természetesen a RAW egy hírszerző szolgálat, amely mind férfiakat, mind nőket alkalmaz.

2. kérdés: Hogyan lehetek RAW ügynök a 12. osztály után?

válasz: a RAW-ban nincs közvetlen toborzás A 12.Pass jelöltekre. Lehet befejezni a diploma és felkészülni UPSC közszolgálati vizsgák.

3. kérdés: Mi a korhatár a RAW – nál való munkavégzéshez?

válasz: általában a RAW 20 évtől 56 évig alkalmazza a jelölteket.

4. kérdés: tudna mondani valamit néhány népszerű RAW ügynökről?

válasz: A korábbi RAW ügynökökről nem sok információ áll rendelkezésre az interneten. Azonban, megnézhet néhány részletet néhány nyers hősről az alábbiak szerint.

  • N. Kao – Rameshwar Nath Kao India egyik kém legendája. Neki köszönheti az indiai Hírszerző Ügynökség megalapítását. Más tisztjeivel együtt létfontosságú szerepet játszik az indiai Sikkim egyesülésében. Ezen kívül néhány híres esetet is kezelt, köztük a “kasmíri szondát”. Csapata döntő szerepet játszik Banglades felszabadításában is.
  • Ravindra Kaushik – Ravindra Kaushik az egyik leghíresebb nyers ügynök. Toborzása előtt színházi művész volt, ahol felhívta a Raw ügynökök figyelmét. Ezután titkos küldetésre küldték Pakisztánba. Sikeresen felvételt nyert egy pakisztáni főiskolára, és befejezte LLB diplomáját. Később, feleségül vett egy pakisztáni nőt is. Belépett a pakisztáni hadseregbe és őrnagy lett. Miközben beiratkozott a katonai szolgálatra, sikeresen átadott néhány fontos információt az indiai hatóságoknak. Kaushik segítségével India képes volt egy lépéssel Pakisztán előtt maradni.

Feliratkozás az értesítésekre

Write a Comment

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.